Veľtrh šitý na mieru

Každý z nás vníma príležitosti po svojom. Mnohí študenti vysokých škôl ešte nerozmýšľajú nad prácou a užívajú si sladký vysokoškolský život od pondelka do piatku a od piatku zas do pondelka. Sú tu však aj takí, ktorí chcú rozvíjať svoje schopnosti a to aj na úkor voľného času.


Ako začať rozvíjať moje schopnosti?

Pre všetkých študentov s technickým zameraním a zvlášť pre tých, ktorí si uvedomujú, že v dnešnej dobe je už inžinier každý a konkurencia stále rastie, si šikovní ľudia zo študentskej organizácie IAESTE pripravili projekt s názvom iKariéra Dni Príležitostí. Túto jar to bude naozaj veľké. Ako každý rok, tak aj tento, sa nám podarilo naplniť kvóty, čiže do tvojho mesta príde vyše 50 firiem, ktoré majú záujem spoznať možno práve teba.

we-want-you

Nech už študuješ akýkoľvek odbor, počas týchto dní si na veľtrhu iste niečo nájdeš. Veď každý z nás si raz uvedomí, že pracovať treba. Pre teba sme teda okrem ostatných firiem zohnali i spoločnosť, ktorá sa ti s radosťou pozrie na CV a pomôže ti ho vylepšiť. Čiže ak si nie si istý, či tvoja extra skill, ktorá ti umožňuje rozprávať veľrybským jazykom, ba dokonca aj s dialektmi, by mala patriť do tvojho životopisu, neváhaj a zastav sa pri ich stánku.


 

Čo ak sa ešte nechcem zamestnať?

Ak sa však nechceš zamestnať už teraz, zástupcovia firiem ti vedia povedať, na čo sa v štúdiu sústrediť, aby si bol pre nich vhodným kandidátom po ukončení štúdia. Môžeš sa tiež informovať o brigádnických pozíciách, či dohodnúť si spoluprácu na záverečných prácach, ktoré sú študentmi tak obľúbené.


 

Ako zneužiť veľtrh vo voľnom čase?

Dvojhodinová diera v rozvrhu? Nič moc. Ak si sa už stihol najesť a stále máš nejakú tú pol hodinku nazvyš, príď ju stráviť na prednášky, ktoré si pre teba firmy pripravili. Zväčša hovoria ako to u nich funguje, akých hľadajú ľudí, no sú otvorení všetkým otázkam tvojej zvedavej mysle. Prednášky trvajú približne 20 minút a za účasť môžeš dokonca vyhrať skvelé ceny z tomboly.

DSC03625


Kedy a kde?

Naozaj ťa nič z tohto neoslovilo? Tak si príď nabrať aspoň ďalšie perá a darčekové predmety od firiem do svojej zbierky a spoznať nových ľudí.

Neruš ešte spojenie a čakaj prosím! Veľtrh sa uskutoční 8. a 9. marca 2016 v Žiline, 15. a 16. marca 2016 v hlavnom meste východu, v Košiciach, a 6. apríla 2016 v hlavnom meste celého Slovenska, v Bratislave.

V mene celého IAESTE sa na teba tešíme a veríme, že ťa tento náš veľtrh posunie aspoň o krôčik ďalej.

Posted in iKariera and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *