7 vecí, ktoré nikto iný v roku 2017 neskúsil

Človeku sa chce občas plakať z nápadov svojich kamarátov. Keďže IAESTE tvoria z 80% študenti, veľa sa vystrája, veľa sa degustuje (slope) a veľa sa smeje. Pri spomienke na minulý rok sa potmehúdsky rozširujú ústne kútiky a zajagajú sa očká. Prečo? Lebo sme skúsili…

1. Chuť prachu z hasiaceho prístroja

Prečo by sme sa v noci, potužení a osmelení, nemohli zaujímať o hasiace prístroje! Ty si vedel, čo v nich je? My nie. Preto sme jeden vyskúšali a doriadili tak priestory nemenovaných internátov. Biela sem, biela tam. Ten prášok sa ťažko zmýva a ani tá chuť nestojí za to. Neodporúčame skúšať. Okrem toho, taký hasiaci prístroj stojí najmenej ako spiatočná letenka do Berlína. Teta vrátnička vás tiež nepochváli 🙁 Prepáč, teta Milka. Keď už sme pri tej Milke…

2. Spoznať žilinskú vrátničku z Myjavy

Deklarovať, že všetci 10 sa ideme spolu učiť a potom zaštrngať fľaškami v igelitke, také vierohodné. Najprv tam pošleme nováčika, nech ho vysmeje. Potom tasíme silné zbrane – chlapcov, ktorí si často pašujú ženské kamarátky na izbu. Psie oči a prísľub, že do jednej rána sme všetci do nohy už v Kotolni nám nejeden raz pomohli pri vstupe. Kredity budou stačit! A keď nestačia…

3. Liezť cez okno po práčke

Harry, jdu do baráku! Sladké študentské časy. Čo je zaujímavé, tento nápad skrsol v hlave osobám dospelým, neštudentským, ktoré by MALI mať rozum. Ale né. Títo harcovníci poznajú osvedčené finty ako prejsť cez brány, teraz už fotobunkových, dverí. Keby ste vedeli, koľko hackov na vstup do jedinej budovy vám vedia ponúknuť. Ale kto by lozil po hromozvode? Prosím, naozaj nie. Radšej skúste obmäkčiť ľudskú strážiacu silu.

RUŠ

Okupácia priestorov iného združenia

4. Letecký odjazd z druhého poschodia 

Ja viem, že ste vedeli, o ktorom podniku (naozaj nám nič nezaplatili) tu bude veľa kecov. Každý, kto býva v Mlynskej, to pozná. Hodina dvanásta a nohy šup-šup do alkoholovej Mekky. Našim rokmi bičovaným členom skrslo v hlave odísť na štýl Jamesa Bonda. Z druhého poschodia Kotolne zoskočili dole pred bar. Po ceste si rozťali ruky, šmykla sa im noha a boli spokojní. Oprášili sa a hrdo odišli. Iný deň a iný príbeh si pred tým ešte sami načapovali pivo, za čo dostali zákaz vstupu.

5. Zaplatiť za teleport notebookom

Keď máme nejakú akciu na Slovensku, delíme sa na dve skupiny: Tí, ktorí idú autom a tí, ktorí idú teleportom. Teraz dokonca teleport prepláca štát. Vypustíš džina (otvoríš fľašu) už v Bratislave a ani sa nenazdáš a si napríklad v Jasnej. Teleport je najobľúbenejším dopravným prostriedkom IAESTE členov. Radi pri ňom lámeme aj rekordy v počte ľudí na m2. Raz sa jednému z nás stalo, že sa stratil v časopriestore a notebook ostal na trase teleportu. Pamätajte, vždy sa držte triezvejších navigátorov!

Guinessový rekord z toho nebude

6. Dvere ako olympíjsku pomôcku

Dvere sú ako peniaze. Raz ich máš a raz ich nemáš. Najmä ak na izbovicu prizveš svojich spoludobrovoľníkov. Pracujú v tíme. Jeden sa postará o tvoje absolútne zaujatie a ďalší dvaja sa zahrajú štafetový beh s dverami. Potom začína hra na schovávačku a ty si musíš tipnúť, na ktorom bloku sa dvere vybrané z pántov nachádzajú. Občas, bohužiaľ, končia aj ako surfovacia doska. Ďalšia rada do života: stráž si dvere ako oko v hlave.

7. Utopiť sa v geografii

Organizácia, ktorá sprostredkúva stáže. Okay. A čo ponúka členom? Cestovanie zadarmo! Ani nevieš ako a kedy, ocitáš sa na miestach, o ktorých si iba počul. No na čo by normálny človek šiel do Bosny? A potom si zrazu tam a nevieš kam sa skôr od úžasu pozrieť. Krajiny, v ktorých mávame konferencie, sú roztrúsené po celom svete (viac než 80 krajín!). Japonsko? Why not. Švédsko? Ja! Za jeden rok vieš stihnúť aj 8 krajín (v rámci IAESTE programu). Okrem toho, na ktorejkoľvek konferencii sa koná Cesta okolo sveta. Každý má pripravený stôl s dobrotami, sladkosťami, jedlom a typickým alkoholom. Ver mi, nebude ti jedno, ak prejdeš 13. stôl, v žalúdku ti začne ten mix bublať a ty s hrôzou zistíš, že si len v polovici cesty. Tak na zdravie!

Cesta okolo sveta

Česko-Slovensko is still a thing!

IAESTE je hlavne o cestovaní. Dá ti priateľstvo a adoptívnu rodinu. Trošku mentálne defektnú, ale aspoň sa nasmeješ. Dostaneš príležitosť byť zodpovedným, robiť na niečom, čo ťa bude baviť a nestrácať nezmyselne čas.

Nech je rok 2018 ešte uletenejší. Pome na to!

Posted in Zo sveta IAESTE Slovakia and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *